تبلیغات X
سفارش بک لینک
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک قوی
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
هنگ درام
فایل گپ
بیگ بلاگ
خدمات سئو سایت
آسال تهویه قم
نسلی نو
وبینو قم
چاپ ساک دستی پارچه ای
وی رمان
ال تی پارت
چاپخانه قزوین
برسادیس
استارتاپ
خرید ملک در دبی
آموزش خلبانی


همه اطلاعات اینجاست - نکاتی در مورد شهرداری و وکیل شهرداری s

همه اطلاعات اینجاست - نکاتی در مورد شهرداری و وکیل شهرداری

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 27284
» بازديد ديروز : 342
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 27625
» بازديد سال : 27283
» بازديد کل : 31086
» اعضا : 0
» مطالب : 30

نکاتی در مورد شهرداری و وکیل شهرداری


تاریخ انتشار پست : 1398/3/1 بازدید : 1447

 تملک رایگان اراضی و املاک اشخاص

   موضوع : تملک رایگان اراضی و املاک اشخاص، به نحو قانونی، هنگام تفکیک و افراز، به استناد ماده ۱۰۱ قانون شهرداری ها- اصلاحی  سال ۱۳۹۰ – در دو مورد ذیل تحقق می یابد:

  1. معابر و شوارع عمومی ایجاد شده (به صورت بالفعل) در اثر تفکیک و افراز
  2. تملک بخشی از اراضی – بالای ۵۰۰ مترمربع- متعلق به اشخاص متقاضی تفکیک و افراز، به عنوان تامین شوارع و معابر عمومی شهر؛

(به تفاوت دو مصداق فوق دقت نمایید)

اما شهرداری ها، در بحث تفکیک و افراز، خود را به این موارد محدود نمی کنند و در دو موضوع ذیل اقدام به، أکل مال به باطل، می کنند:

  1. تملک رایگان اراضی اشخاص در اراضی زیر ۵۰۰ متر هنگام تفکیک و افراز (این نوع تملک و دست اندازی به ناحق و غیرقانونی به اموال شهروندان، به موجب دادنامه شماره ۳۴۲ مورخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ هیات عمومی دیوان عدالت اداری ابطال گردید.)
  2. عوارض تفکیک -گاه به صورت دریافت وجه و گاه به صورت تملک بخشی از اراضی متقاضی-؛ اعم از عوارض تفکیک عرصه، تفکیک اعیان، عوارض ارزش افزوده ناشی از تفکیک و افراز، عوارض کسری حدنصاب تفکیک، عوارض تفکیک مجدد و … (اخذ این نوع عوارض طی ده سال به موجب ۲۴ دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری -از سال ۱۳۸۶ تا پایان ۱۳۹۵- غیرقانونی شناخته شده که می توان در میان آنها به دادنامه شماره ۶۸۶ الی ۶۹۵ مورخ ۱۶ آذر ۱۳۹۵ و دادنامه شماره ۲۴۴ مورخ ۱ تیر ۱۳۹۵ ابطالی مصوبات شوراهای اسلامی شهرهای کرج، هشتگرد، محمدشهر، شهریار، صفادشت و شهر قدس اشاره نمود که به وسیله شکایت امید محمدی و در حمایت از حقوق شهروندی ابطال گردید.)

 

وکیل شهرداری | وکیل متخصص شهرداری | وکیل حقوقی

موضوع: ضمانت اجراهای مقابله با اخذ عوارض غیرقانونی شهرداری

۱٫شکایت موردی نسبت به پرونده در کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری؛ و اعتراض به آرای صادره کمیسیون، در شعب دیوان عدالت اداری

  1. شکایت از مسئول مربوطه تحت عنوان استنکاف از اجرای رأی هیأت عمومی با ضمانت اجرای انفصال از خدمات، مستنداً به مواد ۹۳ و ۱۰۹ قانون دیوان عدالت اداری سال ۱۳۹۲
  2. اعلام جرم (ضمانت اجرای کیفری) علیه مسئول مربوطه وفق ماده ۶۰۰ قانون مجازات اسلامی سال ۱۳۷۵
  3. شکایت به مراجع نظارتی (مانند رئیس دیوان عدالت اداری مستند به ماده ۱۲۱ قانون دیوان عدالت اداری سال ۱۳۹۲، بازرسی کل کشور و اداره کل بازرسی استان مربوطه، بازرسی و رسیدگی به شکایات دستگاه اجرایی مربوطه، دادستان کل کشور و دادستان استان مربوطه و…)

 

موضوع: تفاوت صلاحیت کمیسیون مواد ۷۷ و ۱۰۰

صلاحیت ذاتی کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری با صلاحیت کمیسیون ماده ۱۰۰ آن مرجع متفاوت است. در برخی از آرای کمیسیون های ماده ۷۷ ملاحظه می گردد که علاوه بر تعیین عوارض جریمه کمیسیون ماده ۱۰۰ را نیز در آرای صادره مطرح نموده و حتی ضمانت اجرای مندرج در ذیل ماده ۷۷ مبنی بر توقیف ملک از طریق اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا را نیز رأی صادر می کنند.

اما این امر خلاف قوانین و مقررات است و شعب دیوان عدالت اداری بارها در آرای صادره یکی از دلایل نقض آرای کمیسیون ماده ۷۷ را همین امر عنوان می نمایند. برای مثال در دادنامه شماره ۹۲۰۹۹۷۰۹۰۵۱۰۰۹۷۷ مورخ۲۵/ ۱۰/ ۱۳۹۲ شعبه ۱ تشخیص دیوان عدالت اداری تصریح گردیده که «رسیدگی به جرایم تعیین شده در کمیسیون ماده صد از سوی کمیسیون ماده ۷۷ شهرداری فاقد وجاهت قانونی بوده و کمیسیون ماده ۷۷ صرفاً صلاحیت رسیدگی به اختلافات مودیان و شهرداری در خصوص عوارض را دارند.

 

وکیل حقوقی | وکیل امور قراردادها | وکیل دعاوی شهرداری | وکیل چک | سند عادی | وکیل سفته | وکیل مطالبه خسارات قراردادی | وکیل دعاوی ملکی تجاری مسکونی

موضوع: عدم امکان طرح دعوای «الزام شهرداری به صدور پروانه ساختمانی یا پایان کار بدون پرداخت عوارض» قبل از تعیین تکلیف آن در کمیسیون ماده ۷۷

آیا می توان در صورت مطالبه وجه مازاد بر عوارض قانونی یا مطالبه عوارض غیرقانونی از سوی شهرداری، هنگام صدور پایانکار،  الزام شهرداری به صدور پایانکار را بدون پرداخت عوارض تعیینی، مطالبه نمود؟ به نظر با توجه به رأی وحدت رویه شماره ۲۶۶ مورخ ۲۰/۴/۱۳۷۸ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری پاسخ به این سوال منفی است.

در این رای تأکید شده، رسیدگی به هرگونه اختلاف اعم از تعلق یا عدم تعلق عوارض و میزان و مبلغ آن در صلاحیت کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری است. توضیح اینکه چون به صراحت ماده ۷۷ قانون شهرداری رسیدگی به هرگونه اختلاف اعم از تعلق و یا عدم تعلق عوارض و میزان و مبلغ آن در صلاحیت کمیسیون مذکور در همان ماده قرار گرفته است.

دادنامه شماره ۱۸۳۸ مورخ ۱۳۷۶/۹/۲۴ شعبه اول هیات تجدیدنظر دیوان عدالت اداری مبنی بر این که {چون به صراحت ماده ۷۷ قانون شهرداری رسیدگی به هر گونه اختلاف بین شهرداری و اشخاص در خصوص مطالبه عوارض در صلاحیت کمیسیون مقرر در ماده مذکور قرار گرفته است، دادنامه بدوی- مبنی بر حکم به ورود شکایت شاکی و محکومیت خوانده دعوی به صدور پایان کار بدون دریافت عوارض حق پذیره- فسخ و به اعتبار شایستگی کمیسیون مذکور قرار عدم صلاحیت دیوان صادر و اعلام می گردد.}

 

وکیل حقوقی | وکیل امور قراردادها | وکیل دعاوی شهرداری | وکیل چک | سند عادی | وکیل سفته | وکیل مطالبه خسارات قراردادی | وکیل دعاوی ملکی تجاری مسکونی

 

موافق اصول و موازین قانونی تشخیص داده شده است. در دادنامه شماره ۹۲۰۹۹۷۰۹۰۳۲۰۰۲۴۷ مورخ ۱۳۹۲/۲/۱۱ شعبه ۳۲ دیوان عدالت اداری نیز به این امر تصریح گردیده که بدون طرح اختلاف در کمیسیون ماده ۷۷، موضوع قابل طرح در دیوان عدالت اداری نمی باشد.همین نظر در رأی شماره ۵۶۳ مورخ ۱۳۹۵/۸/۲۵ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری (مندرج در روزنامه رسمی ۲۹ آذر ۱۳۹۵ قوه قضائیه) اتخاذ گردیده است.

سرانجام اینکه ابتدا موضوع عوارض غیرقانونی باید در کمیسیون ماده ۷۷ مطرح و پس از تعیین تکلیف عوارض و امتناع شهرداری نسبت به صدور پایانکار، آنگاه نسبت به الزام شهرداری به صدور پایانکار در دیوان عدالت اداری ارائه دادخواست نمود.

 

موضوع: صلاحیت ذاتی کمیسیون ماده ۷۷ بعد از پرداخت عوارض به شهرداری

اعضای کمیسیون، علی الاصول اول باید با توجه به موضوع خواسته ی مودی، صلاحیت خود را بررسی نمایند. با توجه به اینکه رسیدگی کمیسیون به دعوای مطرح شده مستلزم صلاحیت آن است، بنابراین صلاحیت باید پیش از رسیدگی محرز شود. در اینکه رسیدگی به صلاحیت با چه مرجعی است، قانون ساکت است.

اما اصل استقلال ایجاب می کند که رسیدگی به صلاحیت یا عدم صلاحیت هر مرجع نسبت به دعوایی که به آن رجوع شده است با همان مرجع است. پرداخت عوارض از سوی مودی و اعتراض پس از آن به نظر مانعی برای طرح موضوع و شکایت از پرداخت، در این مرجع نداشته نباشد اما در مقابل عده ای با توجه به لفظ «اختلاف» در صدر ماده ۷۷، عقیده بر عدم صلاحیت کمیسیون نسبت به رسیدگی پس از پرداخت عوارض به شهرداری، دارند.

موید نظر ما بر امکان طرح شکایت و صلاحیت کمیسیون ماده ۷۷ و عدم زوال آن با وجود پرداخت عوارض، این است که وفق ماده ۸ آیین‌نامه اجرایی نحوه وضع و وصول عوارض توسط شوراهای اسلامی شهر، بخش و شهرک (موضوع قانون تشکیلات و وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخابات شهرداران) که در تاریخ ۷/۷/۱۳۷۸ به تصویب هیأت وزیران رسیده، مقرر شده است:

 

مرجع رسیدگی به شکایات در مورد میزان، نحوه محاسبه و سایر موضوع‌های مربوط در مورد عوارض شهر به ترتیبی است که در ماده (۷۷)‌ قانون شهرداری‌ها مقرر شده است. به عبارت دیگر تمکین از برگه ی محاسبه ی عوارض، ممکن است دلایل متعددی داشته باشد از جمله {اخذ سریع پایان کار جهت تنظیم سند به علت انجام تعهدات بعدی مانند تنظیم سند به نام خریداران و جلوگیری از عدم ورود خسارت به امید اینکه بعداً با شکایت در مراجع صالحه ستم روا شده برطرف گردد (پرداخت از روی اضطرار)؛ جهل به اینکه پراخت این وجوه غیرقانونی است؛

 

وکیل حقوقی | وکیل امور قراردادها | وکیل دعاوی شهرداری | وکیل چک | سند عادی | وکیل سفته | وکیل مطالبه خسارات قراردادی | وکیل دعاوی ملکی تجاری مسکونی

پرداخت با اکراه و اجبار به دلیل اقدامات غیرقانونی شهرداری در جهت وصول مطالبات خود  از جمله قطع انشعابات یا ایجاد مانع برای ادامه فعالیت و …} اما ماده ۱۰ قانون مدنی مقرر داشته توافقاتی معتبر است که خلاف قانون نباشد. همچنین مطابق تبصره ۳ الحاقی به ماده ۶۲ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۸۹، دستگاه های اجرایی مذکور در ماده قانونی یاد شده و تبصره ۲ آن در مقابل ارائه خدمات یا اعطاء انواع مجوز حتی با توافق، مجاز به اخذ مبالغی بیش از آنچه که در قوانین و مقررات قانونی تجویز شده است، نمی باشند.

 

لذا باز هم تأکید شده توافقی که خلاف قانون باشد و منجر به اخذ وجوه گردد ممنوع است. در هر حال پرداخت توافقی مبلغ به هر علتی که باشد نباید مانع از طرح اختلاف و ادعای بعد از آن، به بهانه ی تمکین از محاسبه و تعیین عوارض باشد! در واقع اگر نظر بر عدم استماع دعوای اشخاص به اخذ مبالغ غیرقانونی، بعد از پرداخت داده شود که – فاقد محمل قانونی است – این را باید از تالی فاسدهای توافق تلقی نمود! با وجود مراتب فوق در صورت تردید در بقای صلاحیت قانونی ایجاد شده کمیسیون ماده ۷۷ در حالت پرداخت عوارض، اصل بر صلاحیت آن مرجع بوده و صلاحیت آن کمیسیون برای رسیدگی به اختلاف ایجاد شده استصحاب می گردد.

در هر حال باید توجه داشت که هرگونه توافق بر خلاف مفاد قانون آن هم از سوی دستگاه های اجرایی باطل است. سوال این است که مگر می شود ربا را که نوعی توافق بر اخذ وجوه غیرقانونی است با توجیه صحیح تلقی نمود این موضوع چه فرقی با اخذ وجوه غیرقانونی از سوی شهرداری از شهروندان دارد که عنوان می نمایند چون تمکین نموده اند امکان بازگشت مبلغ وجود ندارد؟!

 

 صلاحیت ذاتی کمیسیون ۷۷ قانون شهرداری

به موجب ماده ۷۷ قانون شهرداری، رفع هر گونه اختلاف بین مودی و شهرداری در مورد عوارض، به کمیسیونی مرکب از نمایندگان وزارت کشور، دادگستری و شورای اسلامی شهر ارجاع می شود. لذا در خصوص دامنه صلاحیت کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری باید گفت رسیدگی به اختلافات بین مودی و شهرداری در مورد عوارض در صلاحیت ذاتی این مرجع شبه قضایی قرار دارد (ر.ک. نظریه شماره ۶۵۳/۷ مورخ ۱۳۷۷/۹/۲۲ اداره حقوقی قوه قضاییه). در خصوص صلاحیت ذاتی کمیسیون ماده ۷۷ این نکته ضروری است که علاوه بر عوارض، رسیدگی به شکایات و اختلافات راجع به بهای خدمات نیز در صلاحیت این مرجع قرار دارد.

 

برگرفته از مجموعه مقالات موسسه حقوقی حامی دادگستر ساعد ، در صورت نیاز به وکیل حقوقی با موسسه حقوقی حامی در تماس باشید.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
Buford
Buford در تاریخ 23:16 ساعت 23:16 گفته :
Hola! I've been following your website for some time now and finally got the courage to go ahead and give
you a shout out from Austin Tx! Just wanted to mention keep
up the great job!
Brigida
Brigida در تاریخ 16:51 ساعت 16:51 گفته :
When I originally left a comment I seem to have clicked on the -Notify me when new
comments are added- checkbox and from now on whenever a
comment is added I receive 4 emails with the same comment.
There has to be a means you can remove me from that service?
Kudos! online pharmacy https://pharmaciescegs.com/ rx pharmacy
Jenna
Jenna در تاریخ 20:57 ساعت 20:57 گفته :
viagra without a doctor prescription canada https://edabcrx.com/ viagra without prescription
Riley
Riley در تاریخ 21:48 ساعت 21:48 گفته :
buy generic 100mg viagra online https://pillexrx.com/ buy generic 100mg viagra online
Lonnie
Lonnie در تاریخ 23:34 ساعت 23:34 گفته :
generic viagra online for sale https://fmedrx.com/ can you order viagra from canada
Ryder
Ryder در تاریخ 23:41 ساعت 23:41 گفته :
buy viagra online usa https://usggrxmed.com/ generic viagra without a doctor prescription
Jasmine
Jasmine در تاریخ 16:23 ساعت 16:23 گفته :
Tadalafil online https://cialedrx.com/ pharmacy online
Jerilyn
Jerilyn در تاریخ 16:52 ساعت 16:52 گفته :
Cialis online https://mycialedst.com cialis 20mg
Quyen
Quyen در تاریخ 00:33 ساعت 00:33 گفته :
Cialis prices cialis online viagra online
Betsy
Betsy در تاریخ 16:12 ساعت 16:12 گفته :
Cheap cialis https://21cialismen.com/ online
pharmacy
Jacinto
Jacinto در تاریخ 16:41 ساعت 16:41 گفته :
Payday loans online no credit check instant approval https://loanus24online.com/ installment loans online
Anton
Anton در تاریخ 03:08 ساعت 03:08 گفته :
Payday loans near me online https://payday4loans.com/ payday loans for
bad credit
Bryce
Bryce در تاریخ 13:52 ساعت 13:52 گفته :
Credit union personal loans loanspersonal365.com personal loans no credit check
Eduardo
Eduardo در تاریخ 14:31 ساعت 14:31 گفته :
How do payday loans work https://loans365payday.com/ best payday
loans
Tamera
Tamera در تاریخ 17:55 ساعت 17:55 گفته :
Low interest personal loans best personal loans for bad
credit same day personal loans
Reggie
Reggie در تاریخ 01:29 ساعت 01:29 گفته :
Viagra 100mg https://viashoprx.com viagra
Veda
Veda در تاریخ 16:52 ساعت 16:52 گفته :
Pharmacy canadian pharmacy cialis buy cialis online
Rozella
Rozella در تاریخ 16:13 ساعت 16:13 گفته :
How to take viagra what is viagra how long does viagra
last
Geneva
Geneva در تاریخ 20:50 ساعت 20:50 گفته :
Viagra generic name viagra without prescription viagra for
sale
Carlota
Carlota در تاریخ 18:17 ساعت 18:17 گفته :
These same patients will be so thirsty they will often drink sugary drinks such
as sodas, juices or sweetened coffee drinks which causes the sugars to be even higher, and the weight loss
to be more severe. bestviagrx.com These same patients will
be so thirsty they will often drink sugary drinks
such as sodas, juices or sweetened coffee drinks which causes the sugars to
be even higher, and the weight loss to be more severe.
Shauna
Shauna در تاریخ 20:54 ساعت 20:54 گفته :
The choice of treatment depends on the clinical stage of the disease.
what does viagra do The choice of treatment depends on the clinical stage of the disease.
Polly
Polly در تاریخ 22:29 ساعت 22:29 گفته :
My boyfriend whom I live with got it first and still has a lingering cough.
cialis vs viagra My boyfriend whom I live with got it
first and still has a lingering cough.
Norine
Norine در تاریخ 21:47 ساعت 21:47 گفته :
There is no long term impact on capacity. buygenericviarga.com There is no long term impact
on capacity.
Sheree
Sheree در تاریخ 22:12 ساعت 22:12 گفته :
Related content Amazing Surgeon Also Does Botox!

generic viagra Related content Amazing Surgeon Also Does Botox!
Benjamin
Benjamin در تاریخ 00:54 ساعت 00:54 گفته :
We're trying something new. http://buyhdpillvia.com/ We're trying
something new.
Helen
Helen در تاریخ 20:06 ساعت 20:06 گفته :
Remember, vomiting in infants may simply be regurgitation due to physiologic gastroesophageal reflux.

viagra without prescription Remember, vomiting in infants may simply be regurgitation due to physiologic gastroesophageal
reflux.
Colin
Colin در تاریخ 15:40 ساعت 15:40 گفته :
I often sit while i play and push my wrist forward in attempts to maintain a clean sound.
wowviaprice.com viagraviagria viagra or cialis
Jolene
Jolene در تاریخ 14:37 ساعت 14:37 گفته :
I've waited for up to 3 hours at other hospital before.
https://buybuyviamen.com can you take cialis in the morning and viagra at night
Leonore
Leonore در تاریخ 13:17 ساعت 13:17 گفته :
I continue drinking water, especially overnight, but must have been too carefree about my food because two weeks
ago was hit with a bad flare up. https://impotencecdny.com viagra vs cialis forum
Chante
Chante در تاریخ 19:50 ساعت 19:50 گفته :
Edward, Cummings Jeffrey L, Starkstein Sergio, Robinson Robert 2000.
viagra generic form (https://genqpviag.com/) buy generic viagra online
Henry
Henry در تاریخ 02:33 ساعت 02:33 گفته :
lab tests - to help diagnose impotence include blood counts, urinalysis, lipid profile, and measurements of creatinine and liver enzymes.

When low sexual desire is a symptom, measurement of testosterone
in the blood can yield information about problems with
the endocrine system. viagra generic 100mg viagra professional online
Rochelle
Rochelle در تاریخ 23:35 ساعت 23:35 گفته :
Here are some examples:Fortunately, recent studies show that flares are uncommon and tend to be mild during
pregnancy. safest place to buy viagra online can i
order viagra online
Gregorio
Gregorio در تاریخ 20:03 ساعت 20:03 گفته :
Highly descriptive blog, I loved that bit. Will
there be a part 2?
https://clients1.google.md/url?q=https://cbdwwwkratom.com
Indiana
Gregorio
Gregorio
Gregorio در تاریخ 20:08 ساعت 20:08 گفته :
Highly descriptive blog, I loved that bit. Will
there be a part 2?
https://clients1.google.md/url?q=https://cbdwwwkratom.com
Indiana
Gregorio
Sylvia
Sylvia در تاریخ 16:57 ساعت 16:57 گفته :
In fact when someone doesn't undersetand then its up to othr viewers that they will help,
so here itt occurs.
https://eduessaytop.com/
write college essay
write college essay
Broderick
Broderick در تاریخ 21:38 ساعت 21:38 گفته :
Wrire more, thats all I have tto say. Literally, it seems
as thougbh you relied on the video to make your point.
You clearly now hat youire talking about, why waste your intelligence on jujst pozting videos
to your site when yyou could be giving us something informative
to read?
http://libertyhealth.in/cpi-sm-50-manual-pdf.pdf
Cpi sm 50 manual pdf
Marshall vs100 manual pdf
Stephaine
Stephaine در تاریخ 17:34 ساعت 17:34 گفته :
Hi, I think your website may be having bropwser compatibility problems.
Whenever I take a look at your web site in Safari,
it looks fine however, when opening in I.E., it has some overlapping issues.
I just wanted to give you a quick heads up! Apart from
that, excellent site!
https://auto.associazionelacanianadinapoli.it/mini-cooper-r50-manual-pdf.pdf
mini cooper r50 manual pdf
Tania
Tania در تاریخ 13:48 ساعت 13:48 گفته :
Hey wouuld you ind sharing which bloog platform you're using?
I'm going to tart my own blog in the near futuree buut I'm having a tough time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I'm looking for something unique.
P.S My apolokgies for being off-topic but I had to ask!
https://type.confartigianatosavona.it/filling-out-pdf-forms-online.pdf
Lauri
Layne
Layne در تاریخ 22:07 ساعت 22:07 گفته :
Greetings I am so delighted I found your weblog,
I reakly found you by error, while I was researching on Bing for something else,
Regardless I aam hre now and would just like to saay thanks for
a marvelous post and a aall round exciting blog (I also love thee theme/design), I don't have time to read through it all at the minute
but I have bookmarked it and also includeed your RSS feeds, so when I have tike
I will be back to read a lot more, Please do keep up the awesome
work.
https://1xbet-rabochee-zerkalo.best/
рабочий 1хбет зеркало
1xbet казино скачать
Alena
Alena در تاریخ 18:52 ساعت 18:52 گفته :
Hey! Do you use Twitter? I'd like to follow you iff that would be ok.
I'm undoubtedly enjoying yolur blog and look fprward to new updates.


https://sveti-matej.info/
sveti-matej.info
Krystle
Krystle در تاریخ 17:12 ساعت 17:12 گفته :
Hi mates, good post and good urging commented at this place, I am in fact enjoying by
these.
https://managerpdf.com
Bonny
https://toppdfchecklist.com
Josef
Josef در تاریخ 11:50 ساعت 11:50 گفته :
Useful material, Kudos!
Reagan
https://americandental.ru/, Josef,
Britt
Britt در تاریخ 07:25 ساعت 07:25 گفته :
Wonderful forum posts. With thanks!
türkçe porno
best porno
Lorene
Lorene در تاریخ 16:14 ساعت 16:14 گفته :
When I initizlly commented I clicked thhe "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment
is added I get four e-mails with the same comment.
Is there any wway you can remove me from that service? Appreciate it!

http://cse.google.cv/url?q=https://comprarcialis5mg.org/
Cleveland (Cleveland)
Bev
Bev در تاریخ 22:26 ساعت 22:26 گفته :
Hello! I could have sworn I've been to this website before but after checkinbg through some of the
post I realized it's new to me. Nonetheless, I'm definnitely
delighted I found it and I'll be bookmarking aand checking
back frequently!
https://streetchallenge.ru/
Lavonne (Lavonne)
Milan
Milan در تاریخ 21:24 ساعت 21:24 گفته :
It's awesome to visit this site and reading the views of all colleagues regarding this piece of writing, wuile I
am also zealous of getting knowledge.
https://www.1rnd.ru/news/3172728/russkij-kvartal-na-severnom-kipre
Программа переселения
Allie
Allie در تاریخ 00:42 ساعت 00:42 گفته :
I think this is one off the mkst vital information for me. And
i am glad reading your article. But wanna remark oon some general things, The web site
style is perfect, the articles is really nice : D.
Good job, cheers
https://comprarcialis5mg.org/it/comprare-spedra-avanafil-senza-ricetta-online/
spedra 200 mg prezzo
Allie
Allie در تاریخ 00:42 ساعت 00:42 گفته :
I think this is one off the mkst vital information for me. And
i am glad reading your article. But wanna remark oon some general things, The web site
style is perfect, the articles is really nice : D.
Good job, cheers
https://comprarcialis5mg.org/it/comprare-spedra-avanafil-senza-ricetta-online/
spedra 200 mg prezzo
Erika
Erika در تاریخ 01:47 ساعت 01:47 گفته :
Everything is very open with a very clear explanation of the issues.
It was definitely informative. Your website is extremely helpful.
Many thanks for sharing!
https://medicina-doska.ru/
Продать_лекарства
Katherine
Katherine در تاریخ 08:31 ساعت 08:31 گفته :
You clearly know this subject through and through.

I appreciate you sharing your comprehensive understanding.
Nola
Nola در تاریخ 14:04 ساعت 14:04 گفته :
Mortgage lenders review loan-to-value ratios determined by property valuations to deal
with loan exposure risk. Home Equity Loans allow homeowners
to tap equity for expenses like renovations or
consolidation.
Anja
Anja در تاریخ 15:00 ساعت 15:00 گفته :
Fixed rate mortgages offer stability but reduce flexibility for prepayments or selling in comparison to variable terms.
The First Time Home Buyer Incentive reduces monthly mortgage costs without
requiring repayment in the shared equity.
Lesli
Lesli در تاریخ 19:26 ساعت 19:26 گفته :
Stress testing rules require proving ability to make mortgage payments at a qualifying rate roughly
2% above contract rate. Mortgage Payment Frequency options typically include weekly, biweekly or
monthly installments.
Lynda
Lynda در تاریخ 21:37 ساعت 21:37 گفته :
The mortgage renewal process is simpler than finding a new mortgage, often just requiring
updated documents. Low-ratio mortgages generally have better rates as
the borrower is leaner risk with a minimum of 20% equity.
Hershel
Hershel در تاریخ 23:20 ساعت 23:20 گفته :
Renewing past an acceptable limit in advance ends in early discharge penalties and forfeited rate of interest savings.

The mortgage affordability calculator helps compare products' initial
and projected payments across potential terms assisting planning selections suitable for individual budgets saving for other goals.
B-Lender Mortgages are provided by specialized subprime lenders to riskier borrowers unable to qualify at banks.
Fermin
Fermin در تاریخ 09:47 ساعت 09:47 گفته :
Payday lending companies understand even people that have the best
intentions can on occasion fall into temporary cash crunches requiring small urgent loans to
get by until their next paycheck. How can Canadians
access reputable pay day loan companies online for guaranteed emergency same day loans no matter your credit score or employment status?
Emergency expenses arise suddenly, but online payday advance provide access immediately to funds ensuring Canadians can cover urgent borrowing needs easily.
Jamey
Jamey در تاریخ 14:44 ساعت 14:44 گفته :
Longer amortizations reduce monthly payments but greatly increase total interest costs on the life in the mortgage.
Ownership costs to rent vs buy analysis include home loan repayments, taxes, utilities and maintenance.
Home buyers in Canada contain the option of fixed, variable, and hybrid increasing depending on risk tolerance.
Adelaide
Adelaide در تاریخ 11:38 ساعت 11:38 گفته :
Non-conforming borrowers that do not meet mainstream lending criteria may seek mortgages from private lenders at elevated rates.

Mortgages to book properties or cottages generally need a
minimum 20% advance payment.
Minda
Minda در تاریخ 17:51 ساعت 17:51 گفته :
Federal banking regulations are planning to ensure financial institutions offering mortgage products have strong risk and debt service ratio
management frameworks in place to advertise market stability.

More frequent payment schedules like weekly or bi-weekly
can shorten amortization periods and lower total interest paid.
Porter
Porter در تاریخ 21:31 ساعت 21:31 گفته :
Money trapped in an RRSP may be withdrawn tax-free for a
deposit through the Home Buyers' Plan. Renewal Mortgage Renegotiations determine carrying forward existing uninsured collateral commitments
rates terms or restructure applying current eligibility parameters
desires improved standing arrangements.
Adam
Adam در تاریخ 22:23 ساعت 22:23 گفته :
Bad Credit Mortgages feature higher rates but provide financing
options to borrowers with past problems.
Reverse Mortgages allow older Canadians gain access to tax-free equity to invest in retirement in position.
Chelsea
Chelsea در تاریخ 23:52 ساعت 23:52 گفته :
Maximum amortization periods, debt service ratios and
down payment requirements have tightened since 2017. Renewing too early results in discharge penalties and forfeiting
remaining lower rate savings.
Eleanor
Eleanor در تاریخ 00:04 ساعت 00:04 گفته :
Income, credit, advance payment and property value are key criteria assessed when approving
mortgages. The mortgage stress test requires
all borrowers prove capacity to pay at much higher qualifying rates.
Vivien
Vivien در تاریخ 10:22 ساعت 10:22 گفته :
Even when families experience urgent needs for borrowed funds,
reputable online Canadian payday lenders can ensure quick access to
emergency cash. Online payday advances provide immediate access to emergency
cash for Canadians with pressing borrowing needs and expenses through simplified
application processes. Where can borrowers obtain the most reliable 24/7 online payday lenders offering guaranteed instant emergency loan approval decisions and funding options nationwide?
Savannah
Savannah در تاریخ 00:23 ساعت 00:23 گفته :
High-ratio mortgages allow down payments as low as 5% but have stricter qualification rules.

Mortgage terms over 5 years have prepayment penalties making early refinancing
expensive so only ideal if rates will continue to be low.
Self Employed Mortgages require extra verification steps given the increased income documentation complexity.
Teena
Teena در تاریخ 15:31 ساعت 15:31 گفته :
I can't say how I ever got by without your singular
ilk of insight contesting my outlooks.
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد