همه اطلاعات اینجاست - آرشیو 1398/11

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 27284
» بازديد ديروز : 342
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 27625
» بازديد سال : 27283
» بازديد کل : 31086
» اعضا : 0
» مطالب : 30

ستاره های نوترونی


تاریخ انتشار پست : 1398/11/26 بازدید : 40
ستاره های نوترونی چقدر گرانش  دارند؟

ستاره نوترونی در حقیقت به دلیل گرانش زیاد وزنی بسیار بالا رارقم میزند ، در حقیقت ، اگر شما بر روی سطح این ستاره بایستید ، حدود 200 میلیارد برابر وزن بیشتری را نسبت به زمین احساس خواهید کرد (که این امر باعث متلاشی شدن شخص میشود و به عبارتی کسی جون سالم به در نمیبره)

برای کسانی که علاقه مند هستند که چگونه این شماره را بدست آورند ، من آن را در زیر می نویسم:

معادله نیوتن را برای نیروی گرانشی به یاد بیاورید:

(F = GMm / (r ^ 2

ما می توانیم از این فرمول کلاسیک برای تخمین گرانش در یک ستاره نوترون استفاده کنیم. از این واقعیت استفاده کنید که یک ستاره نوترون حدود 1.4 برابر جرم خورشید است ، که جرم خورشید در حدود 333000 برابر جرم زمین است و شعاع آن حدود 10 کیلومتر است (بر خلاف شعاع زمین 6371 کیلومتر) .

نسبت نیروها:
(F (Neutron Star) / F (Earth) = (1.4) (333000) (6371 ^ 2) / (10 ^ 2

اگر این اعداد را اجرا کنیم متوجه می شویم که وزن در یک ستاره نوترونی حدود 2×10^11 برابر بیشتر از زمین است. این حدود 200 میلیارد برابر بزرگتر است!

امیدوارم که این جوابی برای سوالتان باشد.

چه چیزی در ستارگان نوترونی وجود دارد؟

اگر جاذبه گرانشی عظیم یک ستاره نوترون بتواند فضای خالی را از اتمها خرد کند ، برای ماده عادی که روی سطح قرار داده شده چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا این اتمها در تماس با یکدیگر الکترون ها و پروتون ها به نوترون تبدیل میشوند؟

ستارگان نوترونی به عنوان یک ماده عادی شروع می شوند. به جز یک پوسته نازک ، فشار به حدی است که الکترون ها با پروتون ها ترکیب می شوند. و تشکیل نوترون را میدهند. يك قاشق چايخوری از اين ستاره ها بر روی زمين وزنی تقریبی برابر 100 ميليون تن خواهد داشت.

گرانش ستاره نوترونی از ستاره والد بیشتر است؟

در فاصله زیاد ، وزن فقط به جرم بستگی دارد ، بنابراین جرم یک ستاره نوترون کمی کمتر از ستاره ای که از آن بدست آمده است. با این حال ، ستاره نوترونی بسیار فشرده تر از ستاره مادر است ، بنابراین سطح بسیار نزدیک به جرم است. به همین دلیل میدان گرانشی در سطح برای ستاره نوترونی بسیار بزرگتر است.

دسته : ,
برچست ها :

سوالات رایج شهرداری


تاریخ انتشار پست : 1398/11/26 بازدید : 37

سوال


یک ملک تجاری حدودا ۱۰۰ متری در نبش خیابان (تقاطع دو خیابان) داریم که ۴ برادر به صورت مشاع در آن شریک هستند، این ملک به واسطه طرح تعریض باید بیش از ۶۰ الی ۷۰ درصد از مساحت خود را عقب نشینی کند.

اگر یکی از شرکا سهم خود را به دیگری (خارج از شرکا) بفروشد، و خریدار برای افراز اقدام کند و بعدا بخواهد سهم خود را تخریب و مجددا بسازد،


آیا برای مقدار عقب نشینی میتواند با شهرداری معامله یا مصالحه کند؟ یعنی حق و حقوق خود را از شهرداری به خاطر عقب نشینی بگیرد؟

جواب

نقل و انتقال مانع مطالبه وجه و سهم از شهرداری نیست انتقال گیرنده جانشین و قائم مقام مالک قبلی است. علاوه بر این مشاعی بودن مانع مطالبه وجه و کا به ازاء به میزان قدرالسهم مشاعی نمی باشد.


سوالات متداول شهرداری


 


سوال


کارخانه سنگبری دارای پروانه بهره برداری و پروانه تاسیس از سال ۵۶ و ۷۲ به مدت بیست سال فعال بوده است که در مکانی مستقر بوده که بعلت گسترش شهر در محدوده واقع و شهرداری مدعی است کاربری محل الان مسکونی و زراعی است لذا یا تبدیل به حالت اولیه “مسکونی” شود یا توافق کنید و مبالغ هنگفتی بدهید و از سال ۹۲ اخطار فرستاده و چند سال است که پلمپ کرده فک پلمپ کردم شکایت کرد منع تعقیب صادر شد بنفع من. کلی ضرر کردم. شهرداری اخیرا گفته بر اساس رای ماده ۱۰۰ پلمپ کرده ولی هیچ رایی بمن اصلا ابلاع نشده است. اولا چکار کنم ایا برای فک پلمپ میتوانم شکایت رفع مزاحمت بکنم وبه کجا شکایت کنم و آیا میتوانم ضرر و زیان این سالها مزاحمت و پلمپ را بگیرم؟

جواب

۱٫ شکایت ممانعت از حق و اخلال در کسب و کار به دلیل پلمپ غیرقانونی باید مطرح بشود نهایتاً شهرداری مجبور است که رأی ماده ۱۰۰ را در پرونده ارائه نماید و در مورد سال های قبل از رای مسئولیت وجود دارد.

۲٫ برای مطالبه خسارت ابتدا در دیوان عدالت اداری باید دادخواست احراز وقوع تخلف را ارائه نمایید و در صورت جواب مثبت به دادگاه عمومی جهت مطالبه خسارت مراجعه کنید.

۳٫ بنای احداثی و تغییر کاربری اگر قبل از تصویب طرح جامع شهرتان می باشد موضوع از صلاحیت کمیسیون ماده صد خارج است (البته این موضوع نیازمند بررسی بیشتر پرونده است و احراز شرایط مقرر قانونی است).

۴٫ به صراحت آرای دیوان عدالت اداری اگر سال وقوع تخلف در زمانی باشد که هنوز آن منطقه به شهر تبدیل نشده موضوع از صلاحیت کمیسیون ماده صد خارج و در صلاحیت کمیسیون ماده ۹۹ می باشد


سوالات متداول شهرداری


 


سوال


۱٫ حق تشرف چیست و به چه زمین هایی تعلق میگیرد؟

۲.آیا به زمینی که در سند آن به صراحت به دو ضلع به دوخیابان محدود شده یعنی شمالا به یک خیابان و جنوبا به خیابان دیگر حق تشرف تعلق میگیرد؟

۳. زمینی که متراژ آن ۱۵۰۰ متر است و در سند آن قید شده زمین غیر محصور شامل یکباب عمارت در صورت تفکیک چه نسبت به شهرداری باید بپردازد. سال ساخت عمارت قبل از انقلاب است.

۴٫ با توجه به طرح تفکیک که زمین را به ۶ زمین۲۵۰ متری تبدیل و تفکیک میکند و با توجه به ۲بر بودن زمین هیچ شوارع و راهی در بین قطعات تفکیک نیاز و موجود نیست در این صورت شهرداری ۲۵درصد سهم سرانه خدمات را میبرد یا شوارع را نیز شامل میشود؟


جواب

– به زمین هایی که در اثر طرح در بر کوچه یا خیابان یا در مسیر تعریض قرار میگیرند حق تشرف یا مشرفیت تعلق می گیرد.

– اگر تعریض صورت پذیرفته یا احداث شوارع یا معابر محقق شود بله.

– در صورتی که تفکیک رسمی (نه غیر رسمی) بعد از ۱۳۹۰ باشد به نسبت ارزش افزوده ملک حداکثر تا سقف ۷۵ / ۴۳ درصد اخذ خواهد شد (به میزان ارزش افزوده ملک). لذا سال ساخت تأثیری در شمولیت ماده ۱۰۱ نخواهد داشت.

– سهم شوارع در این صورت قانونی نیست البته موضوع اختلافی است و هر دو دیدگاه به لحاظ حقوقی و قانونی قابل دفاع است و تصمیم با مرجع رسیدگی است.


 


سوالات متداول شهرداری


شهرداری اقدام به جمع آوری تابلوهای نصب شده در پیاده روها نموده، تابلوها برای معرفی مشاغل و راهنمايي مراجعان بوده است؟ ایا عمل شهرداری قانونیست یا عملش جرم می باشد؟

جواب

بستگی دارد که تابلوها در کجا نصب شده اگر در پیاده رو باشد چون ملک شهرداری است می تواند تجاوز به معبر را علی الراس رفع تجاوز یا تصرف نماید.

اما اگر تابلو منصوب در ساختمان باشد اقدام به جمع آوری قانونی نیست.

منبع : موسسه حقوقی حامی دادگستر ساعد


دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد