همه اطلاعات اینجاست - آرشیو 1399/4

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 27284
» بازديد ديروز : 342
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 27625
» بازديد سال : 27283
» بازديد کل : 31086
» اعضا : 0
» مطالب : 30

لیست مشاغل مورد نیاز در ارمنستان


تاریخ انتشار پست : 1399/4/21 بازدید : 801

معرفی مشاغل مورد نیاز در ارمنستان

برای راه اندازی کسب و کار در ارمنستان آشنایی با شغل های پردرآمد می تواند بسیار کمک کننده باشد. ما در اینجا به مشاغلی که بیشترین درآمد و بازار کار را در ارمنستان دارند می پردازیم. از مهمترین مشاغل و کسب و کار در ارمنستان پزشکی است. رفتن به دانشکده های پزشکی در ارمنستان دارای هزینه های سالانه است و اگر فردی تمایل به رفتن به دانشکده پزشکی در ارمنستان داشته باشد باید از پس هزینه های تحصیلی نیز هم برآید. از دیگر شغل های پردرآمد در ارمنستان افرادی است که دارای مدارک زبانشناسی و مخصوصا زبان انگلیسی هستند.


کسب و کار در ارمنستان


آن افراد به عنوان معلم و مربی می تواند در این کشور مشغول به کار شوند و از درآمد و مزایای خوبی برخوردار گردند. برای مهاجرت به ارمنستان یکی دیگر از شغل هایی که می توان سراغ آن رفت، طراحی دوخت و لباس است. پس سرمایه گذاری در ارمنستان در این صنف می تواند از کارهای درست باشد ، صنعت مد و فشن در این کشور رو به گسترش است و دارای طراحان لباس و مد معروفی در سطح جهانی است.


از این افرادی که در زمینه های دوخت و طراحی مد و فشن تخصص دارند می توانند به سادگی برای ویزای ارمنستان اقدام کنند و درآمد خود را داشته باشند. از آنجا که ارمنستان جز کشورهای درحال توسعه به شمار می رود و با بازسازی ساختار های اقتصادی و کاری سعی در پیشرفت دارد، از این رو توجه به تکنولوژی و ارتباطات در این کشور در راس امور قرار می گیرد بنابراین به افراد متخصص در حوزه فناوری و ارتباط نیازمند می باشد.


متخصصان آی تی یکی دیگر از افرادی هستند که می توانند دارای زندگی در ارمنستان باشند. بازار کار و فرصت های شغلی برای افراد متخصص در حوزه ارتباطات و آی تی در این کشور بسیار مهیاست و در آمد خوبی نیز دارد. وکالت نیز از جمله مشاغلی است که در ارمنستان بسیار مورد توجه قرار می گیرد و فرصت ایجاد مهاجرت در ارمنستان را برای افراد مختلف فراهم می کنند. تعداد دانش آموختگان هر ساله در این رشته نشان می دهد که وکالت نیز جز شغل های مناسب و با درآمد کافی در این کشور می باشد.


وضعیت کسب و کار در ارمنستان

برای داشتن کار در ارمنستان باید به بررسی عواملی چون نرخ بیکاری، تورم، نرخ رشد اقتصادی و غیره پرداخت تا بتوان یک تصمیم کم ریسک را برای این مقوله اتخاذ کرد. کشور ارمنستان برای ایجاد کسب و کار شرایط و وضعیت نسبتا مطلوبی دارد. این کشور که  جز کشورهای درحال توسعه به شمار می رود، توانسته در طی چندین سال اخیر با تغییر در زیر ساخت های اقتصادی خود، نرخ بیکاری را کاهش دهد و همچنین باعث افزایش ۲٫۵ درصدی نرخ رشد اقتصادی در این کشور گردد. برای داشتن کسب و کار در ارمنستان باید شرایط را جنبه های مختلفی بررسی کرد از جمله میزان درآمد مربوط به کار یا حرفه ای که مد نظر است. با اینکه هزینه های زندگی در ارمنستان زیاد نیست اما ممکن با توجه به سبک زندگی افراد مختلف، میزان درآمد آنها برای گذران زندگی کافی نباشد. پس اولین نکته برای داشتن کسب و کار در ارمنستان توجه این نکته می باشد و تنظیم کردن میزان درآمد، شغل و حرفه با سبک زندگی است.


وضعیت کسب و کار در ارمنستان


 


راه اندازی کسب و کار در ارمنستان

همانطور که توضیحات قبل اشاره شد، با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی ارمنستان بعضی از مشاغل دارای بازار کار و درآمد بیشتری هستند که به تعدادی از آنها اشاره کردیم. از دیگر مشاغل می توان به آرایشگری و راننده تاکسی که نیاز به مهارت سختی دارد اشاره کرد و هر فردی می تواند با طی کردن یک دوره مهارت مورد نظر را کسب کند. این مشاغل نشان می دهد که برای راه اندازی کسب و کار در ارمنستان نیاز به تحصیلات سخت و یا ویژه نیست و با داشتن مهارتی مثل آرایشگری نیز می توان این کار را انجام داد.


اما برای داشتن  کار در ارمنستان باید ابتدا مراحل قانونی آن را طی کرد. ابتدا فرد با درخواست خود را مبنی بر اجازه کار در حرفه مورد نظر و اجازه اقامت موقت برای اداره کار ارمنستان ارسال کند. سپس اداره کار ارمنستان با بررسی لازم می تواند برای شخص ویزای کاری صادر ند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که هیچ شخص دیگر در ارمنستان با ملیت و تابعیت ارمنی متقاضیان شغل یا حرفه نباشد. در این فرد خارجی که متقاضی کار در ارمنستان است با دریافت ویزای کار و اقامت موقت می تواند در ارمنستان شروع به کار کند.


بهترین کسب و کار در ارمنستان

با توجه به موقعیت جغرافیای و زمین شناسی این کشور، دارای معادن طبیعی بسیاری است که شرایط کسب و کار در ارمنستان را مساعد تر کرده است. این معادن مربوط به انواع فلزات از جمله نمک، طلا، آهن، مرمر… می باشد. همچنین ارمنستان جز صادرکنندگان بزرگ فلز مولیبدن در جهان می باشد. به طور کلی معادن طبیعی  پس از صنعت گردشگری و توریسم ، نقش مهمی در اقتصاد این کشور دارند. ارمنستان به دلیل موقعیت جغرافیایی خود برای تامین نیازهای خود در بخش های مربوط به انرژی و گاز به کشور های دیگر از جمله ایران و روس وابسته است. بنابراین سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در بخش های مربوط به تامین انرژی می تواند جز بهترین کسب و کار ها در این کشور به شمار رود.


برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین کسب و کار در ارمنستان و همچنین سرمایه گذاری در ارمنستان به منبع مطلب با کلیک بر روی کسب و کار در ارمنستان مراجعه کنید.

منبع : کسب و کار در ارمنستان

 


دسته : ,
برچست ها :


تاریخ انتشار پست : 1399/4/21 بازدید : 377

دسته : ,
برچست ها :

مناقصه در ارمنستان چگونه است


تاریخ انتشار پست : 1399/4/19 بازدید : 449

مناقصه در ارمنستان

یکی از راه هایی که می توان با استفاده از آن درآمد  حاصل از کسب و کار خود را رونق داد شرکت در مناقصات و مزایده ها می باشد. کشور های خارجی گاها به دلیل نداشتن تجهیزات کافی یا مناسب ممکن است نتوانند عملکرد مناسبی در یک بخش یا نهاد داشته باشند. بنابراین با برگزاری مناقصه در بخش ها و نهاد های مربوطه، نیاز ها و خدمات مورد نظر خود را با کمترین هزینه تامین می کنند. مناقصه در ارمنستان یکی از مناقصاتی که برای افراد و شرکت های ایرانی دارای اهمیت است .


مناقصه در ارمنستان


برنده شدن در آن به رونق کسب و کار و افزایش درآمد و کاهش هزینه ها کمک می کند در نتیجه آشنایی با مناقصه و انواع آن برای افرای که قصد شرکت در اینگونه فعالیت های اقتصادی را دارند و یا قصد سرمایه گذاری در ارمنستان را دارند دارای اهمیت است و ما در اینجا مختصری راجع به مناقصه و انواع آن صحبت می کنیم. بسیاری از طرح ها و پروژه های پر سود معمولا از طریق مزایده و مناقصه به فروش می رسند.


برای برنده شدن در این اتفاقات اقتصادی باید از زمان برگزاری مناقصات و مزایده ها اطلاع دقیق داشت. مناقصه راهی است که از طریق آن سازمان ها عمومی و نهاد دولتی و یا غیر انتفاعی برای خرید کالا و خدمات مورد نظر خود یک رقابت بین فروشندگان ایجاد می کنند و در واقع فروشنده ای که مناسبترین خدمت یا کالا را با هزینه ی کمتری ارائه کند، برنده مناقصه می باشد.


مناقصه در ارمنستان مانند سایر کشورها انواع مختلفی دارد که شامل مناقصه عمومی، مناقصه محدود و مناقصه اختیاری می شود. در نوع اول یعنی مناقصه عمومی سازمان دولتی مناقصه گذار برای خرید کالا و برطرف کردن نیاز های خود، اطلاعیه را مبنی بر برگزاری مناقصه در بین عموم مردم منتشر می کند و واجدان شرایط برای برنده شدن در این مناقصه با یکدیگر رقابت می کنند. در مناقصه محدود، این رقابت یا مناقصه در بین افراد محدودی صورت می گیرد ( بنا به تشخیص نهاد مناقصه گذار ). در مناقصه اختیاری در واقع اطلاعیه مناقصه به صورت عمومی منتشر می گردد ولی اختیارات مربوط به انجام آن با نهادی است که پیشنهادات بهتری دارد. با شناخت مناقصات به ویژه  مناقصه در ارمنستان و داشتن اطلاع کافی درباره آن شانس برنده شدن در مناقصات افزایش می یابد.


چگونگی موفق شدن در مناقصه در ارمنستان

برای برنده شدن در مناقصه در ارمنستان باید اول از همه اطلاع دقیق از زمان برگزاری مناقصات را بدست آورد. بعد از پیدا کردن زمان دقیق مناقصه، باید اطلاعات صحیح و جامعی را در مورد معاملات و نوع مناقصه و شرکت های مجاز به شرکت در مناقصه بدست آورد. اطلاعاتی نظیر شروع و پایان زمان مقرر برای شرکت در مناقصه و اعلام آمادگی و میزان مبلغ برای شرکت در این پروژه ها نیز مهم است.


همچنین بررسی شرایط مناقصه که از قبل توسط نهاد مناقصه گزار تعیین شده است نیز مهم و ضروری است. از آنجا که معمولا مناقصات قابل تمدید نیستند لذا توجه به مدارک مورد نظر و تحویل به موقع آنها از نکاتی است که برای شرکت در مناقصه در ارمنستان باید به آن توجه کرد. بعد از انجام مراحل مربوطه و رعایت قوانین و شروط مناقصه باید منتظر اعلام نفرات برتر و در واقع برندگان مناقصه شد. معمولا برای مناقصات سه نفر را به عنوان برنده اعلام می کنند.


در صورت عدم پاسخگویی مناسب و به موقع از طرف نفر اول، نفر دوم برنده مناقصه است و اگر نفر دوم نیز پاسخ مناسبی ارائه نکرد نفر سوم برنده مناقصه در نظر گرفته می شود. بنابراین پیگیری اخبار مربوط به مناقصات حتی بعد از انجام آنها نیز اهمیت دارد و امکان برنده شدن نیز وجود دارد.


مناقصات از نظر نحوه اجرا نیز به دو دسته تقسیم می شوند. مناقصات یک مرحله ای و دو مرحله ای. در مناقصات یک مرحله ای در جلسه اول برنده مناقصه اعلام می گردد. ولی در مناقصات دو مرحله ای در طی دو مرحله و با بررسی کمیته فنی بازرگانی برنده نهایی مناقصه اعلام می شود.
 شرکت های ایرانی شرکت کننده در مناقصات ارمنستان


انواع مناقصه در ارمنستان

ارمنستان نیز مانند سایر کشور ها، برای تامین نیاز های خدماتی و کالایی خود در نهاد ها و موسسات دولتی  با برگزاری مناقصات این نیاز ها را برطرف می کند. مناقصه در ارمنستان می توانند در حوزه ها و بخش های مختلفی صورت گیرد.


اگر فردی خواستار شرکت در مناقصه در ارمنستان باشد باید سایت های رسمی مربوط به دولت ارمنستان یا سایر سایت معتبر که لیست مناقصات را منتشر می کنند، پیگیری نماید. از بخش های مهمی که در آنها مناقصه صورت می گیرد مربوط به  بخش های عمران و راه سازی است. در این نوع مناقصه  شرکت های فنی مهندسی که واجد شرایط هستند با شرکت در مناقصه، به تامین بخشی از نیازهای دولت ارمنستان و همچنین دادن خدمات در بخش عمرانی و راه سازی می پردازند. همچنین در احداث بزرگراه ها، مخصوصا بزرگراه های مرزی، نیاز به برگزاری مناقصه می باشد.

 برای اطلاعات بیشتر در مورد مناقصه در ارمنستان بر روی لینک کلیک کنید یا به سایت https://armeniair.com/ مراجعه کنید.


 


دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد